вівторок, 29 жовтня 2024 р.

 

Уже стало доброю традицією проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Нестораітописця. Це свято щороку відзначають в Україні 27 жовтня.

З 21 по 25 жовтня 2024 року в нашому ліцеї проходив тиждень української мови, української літератури та  зарубіжної літератури, який мав на меті спонукати учнів до постійного осмисленого мовного самовдосконалення, збудити їх патріотичні почуття, адже ставлення до рідної мови є свідченням національної свідомості і рівня культури народу, його цивілізованості. План предметного тижня був досить насиченим. Учні мали змогу поринути в багатий світ краси рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні в нас є. Мовні вебквести, марафони, конкурси ілюстрацій до літературних творів спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими. Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, проведені заходи є важливими і особливо актуальними.

21 жовтня учні та учениці 10-11 класів переглянули документальну стрічку «Будинок «Слово»», що розповідає про мешканців житлового будинку, який звели для письменників у 1920-х роках у тодішній столиці УРСР — місті Харкові. Споруда була виконана у формі літери С, першої літери слова. Будинок мав 66 квартир, їдальню, бомбосховище і навіть солярій. Його мешканці заселилися в нього в 1930-му. Серед них був і Микола Хвильовий, який згодом вкоротив собі віку. У 1930-х розпочався період сталінських репресій серед української інтелігенції, який отримав назву Розстріляне відродження. Зі «Слова» заарештували жителів 40 квартир, а сам будинок прозвали «крематорієм».

Для 5-7 класів 21 жовтня було проведено вебквест «Перлини народної мудрості (фразеологія). В ньому взяли участь 48 учнів. Переможцями стали Брильов Данило (5 клас), Садовський Данило (5 клас), Бондаренко Кіра, Касян Альона, Малиш Ярослав, Попов Захар, Сердюк Анна, Філатова Варвара, Чиркіна Міла, Поколодна Таїсія (6 клас), Малігон Софія, Мудраченко Катерина (7 клас).

З 21 по 24 жовтня пройшов 4-денний марафон з української мови: перший етап (21.10) «Цікаві факти про мову», другий етап (22.10) «Фразеологія», третій етап (23.10) «Лексикологія», четвертий етап (24.10) «Мовний калейдоскоп». У марафоні взяли участь 28 учнів 8-11 класів. Перемогу здобули Костоглодова Ельвіра, Горовий Денис, Інбачова Софія (11 клас), Шепеленко Анжела (10 клас), Калашнік Дмитро (9 клас), Федорчук Тетяна, Погоріла Марія, Синельник Даніїл (8 клас)


22 жовтня учні та учениці ліцею ознайомилися з відеопроєктом «Добірка кращих онлайн-ресурсів, які мотивують  вивчати українську мову».

23 жовтня відбувся конкурс ілюстрацій до творів української та зарубіжної літератури. У ньому особливо відзначилися учениці 7 класу Малігон Софія та Мудраченко Катерина.

Немає коментарів:

Дописати коментар