Стоп булінг!!!




     У нашому ліцеї систематично проводяться заходи щодо створення безпечного освітнього середовища в нашому закладі та попередження і протидії булінгу (цькуванню). Вчителі та класні керівники у вересні та березні організовують перегляд відео-роликів «Мої права», «Я маю право!», «Жорстокість серед підлітків», діти отримують цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі. Кожен учень має можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему. Впродовж навчального року проводяться бесіди «Стоп булінг!», «Я маю право!» та ін.., уроки задля безпеки дітей в Інтернеті в рамках освітнього проєкту #stop_sexтинг . Під час бесід обговорюються питання булінгу в ліцеї. Метою таких заходів є знайомство з поняттям «булінгу», його попередження, виховання в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвиток вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навичок відповідальної та безпечної поведінки (заходи додаються).

Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалку.

ОЗНАКИ БУЛІНГУ:

– систематичність (тобто повторюваність) діяння;

– наявність сторін: кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);

–  дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції.

     Як впоратися з ситуацією самостійно (поради скривдженим):

1. Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.

2. Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи самовладання, використайте гумор. Цим ви можете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.

3. Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.

4. Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Що агресивніше ви реагуєте, то більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров’я ситуації.

5. Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.

      Номери телефонів організацій та установ, служб підтримки, до яких можуть звертатися постраждалі особи та свідки:

Дитяча лінія 116 111 або 0- 800 500 225 (з 12.00 до 16.00)

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0800 500 335






 

Немає коментарів:

Дописати коментар