вівторок, 25 лютого 2025 р.


Ні долі, ні волі у мене нема,
Зосталася тільки надія одна:
Надія вернутись ще раз на Вкраїну,
Поглянути ще раз на рідну країну,
Поглянути ще раз на синій Дніпро, –
Там жити чи вмерти, мені все одно;
Поглянути ще раз на степ, могилки,
Востаннє згадати палкії гадки…
Ні долі, ні волі у мене нема,
Зосталася тільки надія одна.

25 лютого вчителем Галат Л.Г. у 4 класі було проведено інтегрований урок, присвячений Лесі Українці. Діти дізналися багато цікавого з біографії видатної поетеси. За її поетичними творами вчилися передбачати характер видатної особистості. Читаючи твір "Давня весна", учні вчилися стежити за зміною почуттів героїні вірша. На уроці було поставлено ряд проблемних запитань, над якими діти замислювалися і старалися в командах знайти на них відповіді. Наприклад, опрацьовуючи вірш "Давня весна" Лесі Українки, учні висловлювали свою думку, чому весна названа "давня". Під час уроку діти виконували словесні малюнки до творів Лесі Українки. Вони дивувалися стійкості і мужності талановитої співвітчизниці. Учні дійшли висновку, що любитимуть свою Батьківщину так, як її любила Леся Українка. І тільки завдяки наполегливості, праці, любові до України, поетеса досягла таких успіхів, що людство пам'ятатиме її завжди. У дітей виникло бажання наслідувати поетесу у працьовитості, у безмежній відданості Україні. Недарма, вона взяла собі псевдонім Леся Українка.

четвер, 20 лютого 2025 р.


 





Виховна тематична година  до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні в 4 класі була проведена вчителем Галат Людмилою Григорівною. Діти дізналися про буремні події, які відбулися в 2014 році, коли тисячі людей з різних куточків України вийшли на Майдан Незалежності в Києві на захист свободи та гідності. Ці події були відображені на фото, які закарбуються в серцях майбутніх поколінь. Діти розглядали портрети героїв, які віддали своє життя за майбутнє України.

понеділок, 17 лютого 2025 р.

     

   З 10 по 14 лютого 2025 року для учнів 1-11 класів КЗ "Білоколодязький ліцей" вчителька англійської мови Свинарьова О.Ю. організувала та провела марафон цікавих і пізнавальних завдань у межах Тижня англійської мови.
    Мета заходу – мотивувати учнів до вивчення англійської мови у ігровій формі.  Завдання марафону супроводжувалися інтерактивними мультимедійними вправами, створеними вчителькою на платформах WordWall, Educaplay, Kahoot та Quizizz.
   Використання цих платформ зробило марафон ще більш захопливим та ефективним, оскільки вони:
- поєднують навчання з ігровими елементами;
- розвивають швидкість мислення, увагу та логіку;
- створюють атмосферу змагання та стимулюють досягати кращих результатів.
   Особливою родзинкою заходу стало відеопривітання, створене за допомогою штучного інтелекту PixelVers:
- Єлизавета II відкрила Тиждень англійської мови, а
- Гаррі Поттер звернувся до учнів під час закриття заходу.
   Такі унікальні відеозвернення створили атмосферу занурення в англомовний світ, викликали емоційний відгук та надихнули учнів ще більше цікавитися мовою. Вони не просто брали участь у марафоні — вони стали частиною справжньої англомовної події!
   Найактивніші та найкмітливіші учні отримали дипломи переможців та сертифікати на 12 балів за одне домашнє завдання. Вітаємо! 
⭐️ 1 клас – Злата Малігон
⭐️ 2 клас – Уляна Філатова
⭐️ 3 клас – Матвій Мудраченко
⭐️ 4 клас – Артем Калашнік
⭐️ 5 клас – Данило Брильов
⭐️ 6 клас – Таїсія Поколодна
⭐️ 7 клас – Софія Малігон
⭐️ 9 клас – Дмитро Калашник
   Крім того, кожен учасник отримав сертифікат за участь, на знак підтвердження своїх старань та активності. 
   Продовжуйте вивчати англійську мову, розвивати свої навички та досягати нових вершин!


неділя, 16 лютого 2025 р.

13 лютого 2025 року вчителем Галат Л.Г. на уроці  музичного мистецтва у 4 класі було проведено  віртуальну подорож до країн Європи, зокрема Німеччини та Австрії. Діти з піднесеним настроєм слухали гімн Євросоюзу ( “ Ода радості”), музику до якого написали видатні німецькі митці Йоган Себастьян Бах і Людвіг Бетховен. Діти вчилися визначати характер музичних творів, передавати враження від музики. Слухаючи твір “ До Елізи”, який написав Людвіг ван Бетховен, діти старалися намалювати образ дівчинки, якій була присвячена ця чарівна і ніжна мелодія, а також вчилися створювати кадри уявного мультфільму про Елізу, ділилися передбаченнями про різні ситуації , чому саме така мелодія була написана для невідомої дівчинки. На кожному етапі уроку було використано прийоми несподіванки. Ознайомлюючись з музичними інструментами, несподівано дізналися, що орган відноситься одночасно і до духового і до клавішного інструмента. У дітей виникло бажання створювати музичні твори, малювати ілюстрації до них. На уроці також розучили сучасну пісню “ Сніг”, на музику та вірші Д. Пташинської. Учні дійшли думки, що музичне і образотворче мистецтво тісно між собою пов’язані, доповнюють один одного. Насправді інтеграція музичного і образотворчого мистецтва розкривають найпотаємніші куточки людської свідомості. Також діти вчилися аналізувати фарфорову статуетку “ Родинне коло”, пізнаючи музичні інструменти. Їм теж захотілося, щоб в їхній сім’ї хтось грав на клавесині, мандоліні, арфі, скрипці.Діти за схемами вибрали радісний настрій уроку.



 Зимова пора може бути святкова, весела, а може бути люта і холодна. На уроках Я досліджую світ, Українська мова, Мистецтво учні  2 класу нашого ліцею разом з класним керівником Світланою Анатоліївною Ізосімовою  обговорювали та вивчали життя птахів у зимовий період. Діти використовували різні прийоми, щоб зрозуміти і запам'ятати  особливості та потреби різних птахів взимку. Було весело, цікаво і пізнавально.




 12 лютого у нашому ліцеї було проведено навчальний захід для учнів 5-9 класів, спрямований на ознайомлення з основними правилами платіжної безпеки та видами фінансового шахрайства. Головною метою заняття було навчити дітей розпізнавати небезпечні ситуації та захищати себе від потенційних шахраїв.

Протягом заходу учні дізналися про ключові терміни:

Фішинг – шахрайська схема, при якій зловмисники виманюють особисті дані через підроблені сайти чи електронні листи.

Вішинг – телефонне шахрайство, коли аферисти видають себе за представників банку чи інших організацій.

Скімінг – метод викрадення даних банківських карток за допомогою спеціальних пристроїв на банкоматах.

Учасники заходу активно долучилися до обговорення реальних життєвих ситуацій, пов'язаних із шахрайством, і спільно шукали правильні способи реагування на такі загрози. Для перевірки засвоєних знань школярі пройшли підсумковий тест, за результатами якого отримали сертифікати.

Захід допоміг підвищити фінансову грамотність учнів, озброїв їх важливими навичками безпечного користування платіжними засобами та навчив розпізнавати шахрайські схеми в реальному житті.