І так, тут ідеться не про собор, і не про церкву. Хоча єдність територій, єдність цінностей, взаємне духовне збагачення щось таки мають спільне і з цими поняттями теж. Слово «соборність» є синонімом слова «єдність». Інше питання, а звідки ж береться ця єдність? Як нам формувати її у класі та школі? Як пояснити сучасним дітям важливість саме цього державного свята в Україні?
Історична довідка: у цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Сьогодні у ліцеї було проведено для учнів 3-4 класів гру-квест "Ми разом, ми єдині!", де діти виконували різні завдання: з'ясовували значення слів "соборність" та "патріот", розгадували ребуси та кросворди, пригадували державні та народознавчі символи, виготовляли та дарували маленькі "серця дружби".
Учні 5-9 класів підготували тематичні повідомлення до Дня Соборності.
Вчитель історії Король Наталя Василівна разом із учнями 10-11 класів провели свято "Україна понад усе", де розглянули архівні документи про цю подію, взяли участь в онлайн вікторині, демонстрували відео про історичні події нашої держави.
Класні керівники 1-11 класів провели виховні години, присвячені Дню Соборності України. Щиро дякую всім організаторам святкових заходів: учнівському самоврядуванню, класним керівникам 1-11 класів, вчителю історії Король Н.В.
Вітаю всіх зі Святом! Віримо в нашу єдність! Ми єсть НАРОД!
Разом до Перемоги!!!
З повагою - директорка ліцею Світлана ТКАЧЕНКО