понеділок, 9 грудня 2024 р.


День хустки символізує об’єднання жіночих поколінь, часів передавання хустки від матері до доньки, як особливої цінності. У давнину цей головний убір вважався оберегом.

З давніх-давен українська хустка була одним з елементів українського національного вбрання та вважалася символом жіночності та вірності. Нещодавно відродити цей елемент гардероба вирішили активістки з Вінниці. Для цього вони створили флешмоб до Всесвітнього дня української хустки під хештегом Зроби фото з хусткою. Цю ініціативу підтримали сотні українських жінок, дівчаток. Вони залюбки ділилися світлинами в хустках та схвально коментували дописи в соціальних мережах.
Прохання до Вас, шановні мами та любі дівчатка, дорогі колеги, одягніть хустку, яка є символом єднання поколінь, нашої гордості та поваги до національної ідентичності, символом багатовікових традицій українського народу.
Дякуємо, хто доєднається.


субота, 7 грудня 2024 р.

 Збройні сили України – це армія сильних, відважних, мужніх захисників і захисниць, які до останнього подиху готові захищати Батьківщину. Наші воїни є прикладом незламності духу, самовідданості й любові до своєї держави, віри в Україну та в її майбутнє.

З нагоди відзначення 31-ї річниці Збройних cил України у КЗ "Білоколодязький ліцей" було проведено цикл патріотичних заходів: уроки мужності, години спілкування, виховні бесіди, виставка дитячих малюнків, флешмоби тощо.
До Дня Збройних сил України учні ліцею взяли участь у шкільному патріотичному флешмобі «Тепло мого серця для українського Воїна», де виготовляли обереги для наших захисників. Щиро дякуємо родину Алєксандрової Марії (11 клас), особливо дякуємо мамі, Тетяні Олександрівні, за виготовлення оберегів на щастя - підкова, ляльок- мотанок "Берегиня", "Ангел-охоронець", які ми сьогодні передали нашим воїнам, відвідуючи їх у госпіталі.
Також здобувачі освіти підготували вітальні листи та малюнки для воїнів зі словами щирої подяки за можливість почуватися у безпеці. Дякуємо за активну участь у акції "Малюнок для захисників" всім учням, особливо найбільше передали робіт діти 2, 6, 11 класів. Хочу відмітити дівчаток, юних художниць Ізосімову Анастасію (6 клас), Яковенко Дашу (11 клас).
Учні 1-11 класів на годинах спілкування дізналися, що сьогодні подвійне свято - День Збройних сил України та вшанування Святого Миколая
Класні керівники 3, 4 класів Галат Олена Вікторівна та Галат Людмила Григорівна зі своїми учнями привітали захисників і захисниць України із цими святами. Побажали нашим воїнам козацького здоров'я, сили духу, витримки, перемоги. Написали також листи Святому Миколаю, в яких попросили принести мир в Україну. На уроці діти почули пісню про Святого Миколая, яку виконувала вчитель Галат О.В. Діти, слухаючи пісню, малювали портрет Святого Миколая , яким його уявляли і вирішили подарувати свої роботи захисникам України.
Вчителька історії Король Наталя Василівна та заступник директора з навчально-виховної роботи Нейваненко Світлана Миколаївна провели онлайн інформаційно-пізнавальну годину «Збройні сили України – школа мужності та гарту», до якої долучилися класні керівники та учні старших класів. Під час зустрічі учасників ознайомили з історією свята, історією утворення української армії та з її героїчними сторінками. Згадали українських гетьманів, славних козаків, сучасних кіборгів, які самовіддано захищають нашу землю!
Педагогічний колектив закупив смаколиків (мандарини, банани, печиво, цукерки, халву, каву, чай) для поранених захисників і відвідали їх у госпіталі. Наші мужні воїни радо переглядали малюнки, обереги та передавали слова вдячності всій нашій шкільній родині
Також всі вчителі долучилися до збору на дрони нашим воїнам, які захищають нашу Вовчанщину.
Дякую Вам, мої мужні і невтомні колеги, за Вашу нелегку працю, але вірю, що любов до рідного краю і знання, які ми передаємо дітям, відродять нашу незалежну Україну!
Вітаємо найкращих синів і дочок України з Днем Збройних cил України і бажаємо міцних сил та незламної віри, козацької мужності і найшвидшої перемоги!






пʼятниця, 6 грудня 2024 р.


 
5 грудня наші вчителі та учні доєдналися до Національного шкільного уроку волонтерства. На спільний перегляд були запрошені і батьки.

Пряма трансляція загальнонаціонального уроку відбулася 5 грудня о 9:00, у Міжнародний день волонтера.

За даними U-Report, 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України. Саме залучення учнів і учениць до волонтерської роботи, розвиток їхніх лідерських якостей, організаційних здібностей, а також наполегливості й впевненості і є основною місією всеукраїнської волонтерської акції.
Під час заходу учні докладніше дізналися про:
основи волонтерства;
основні події в розвитку українського волонтерства;
особисті історії молодих волонтерів: срібної призерки Олімпійських ігор Ірини Коляденко, українського співака YAKTAK, учасниці Збірної України з брейкінгу Кіри Іванюк і підлітків, які втілюють власні волонтерські ініціативи.
Крім того, у межах заходу відбулося тестування, з допомогою якого учні й учениці змогли з’ясувати, наскільки добре вони розуміють сутність волонтерства.
Дякуємо Всім, хто був активним учасником даного заходу. Низький уклін Вам, шановні ВОЛОНТЕРИ!!!
Разом до ПЕРЕМОГИ !



 

Працюють вони дні і ночі
Здається, ці люди невтомні
Вони Перемогу наблизити хочуть
Тому і ґарують на повну
Зробити це все нереально -
Для них таких слів не існує
Потрібно на вчора? - Немає питання!
Вони вам будь що «намалюють»
Для них це є спільний здобудок
Надати бійцям допомогу
Хтось скаже: Вони з цього мають прибуток!
Та вигода їх це лише Перемога!
Шиють і в’яжуть, готують смаколики
Все необхідне на нуль відправляють
Аби забеспечити наших соколиків
Які нашу Волю, щодня вигризають!
Задіяні діти і пенсіонери
Дорослі в роботі у декілька змін
Ці всі добровольці - вони Волонтери!
Це є українці! Низький вам уклін!

                                          Автор: Лілія Ходус

Щиро дякуємо кожному волонтеру, ви найкращі!💓


 В умовах воєнного стану психологічна підтримка учнів є надзвичайно важливою. Вона допомагає зменшити тривожність, створити відчуття безпеки та стабільності, що позитивно впливає на емоційний стан, концентрацію та здатність до навчання.

Щоб підтримати учнів, кожен урок англійської мови (вчитель Свинарьова Оксана Юріївна) у закладі розпочинається з криголамів (icebreakers) – коротких вправ чи активностей, які допомагають зняти напруження, створити дружню атмосферу та налаштувати клас на спілкування. Вони дають змогу вчителю дізнатися про настрій, рівень стресу й самопочуття учнів. У разі потреби учні виконують вправи на глибоке дихання, позитивну візуалізацію чи рухливі вправи.

Окрім емоційного розвантаження, такі техніки створюють сприятливі умови для вивчення англійської мови. Учні стають більш відкритими до нових знань, легше долають мовний бар’єр та отримують задоволення від навчання. Психологічно комфортна атмосфера допомагає розкрити потенціал кожного учня, надихає на розвиток мовних навичок і сприяє формуванню впевненості в собі.