вівторок, 29 жовтня 2024 р.

 

Уже стало доброю традицією проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Нестораітописця. Це свято щороку відзначають в Україні 27 жовтня.

З 21 по 25 жовтня 2024 року в нашому ліцеї проходив тиждень української мови, української літератури та  зарубіжної літератури, який мав на меті спонукати учнів до постійного осмисленого мовного самовдосконалення, збудити їх патріотичні почуття, адже ставлення до рідної мови є свідченням національної свідомості і рівня культури народу, його цивілізованості. План предметного тижня був досить насиченим. Учні мали змогу поринути в багатий світ краси рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні в нас є. Мовні вебквести, марафони, конкурси ілюстрацій до літературних творів спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими. Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, проведені заходи є важливими і особливо актуальними.

21 жовтня учні та учениці 10-11 класів переглянули документальну стрічку «Будинок «Слово»», що розповідає про мешканців житлового будинку, який звели для письменників у 1920-х роках у тодішній столиці УРСР — місті Харкові. Споруда була виконана у формі літери С, першої літери слова. Будинок мав 66 квартир, їдальню, бомбосховище і навіть солярій. Його мешканці заселилися в нього в 1930-му. Серед них був і Микола Хвильовий, який згодом вкоротив собі віку. У 1930-х розпочався період сталінських репресій серед української інтелігенції, який отримав назву Розстріляне відродження. Зі «Слова» заарештували жителів 40 квартир, а сам будинок прозвали «крематорієм».

Для 5-7 класів 21 жовтня було проведено вебквест «Перлини народної мудрості (фразеологія). В ньому взяли участь 48 учнів. Переможцями стали Брильов Данило (5 клас), Садовський Данило (5 клас), Бондаренко Кіра, Касян Альона, Малиш Ярослав, Попов Захар, Сердюк Анна, Філатова Варвара, Чиркіна Міла, Поколодна Таїсія (6 клас), Малігон Софія, Мудраченко Катерина (7 клас).

З 21 по 24 жовтня пройшов 4-денний марафон з української мови: перший етап (21.10) «Цікаві факти про мову», другий етап (22.10) «Фразеологія», третій етап (23.10) «Лексикологія», четвертий етап (24.10) «Мовний калейдоскоп». У марафоні взяли участь 28 учнів 8-11 класів. Перемогу здобули Костоглодова Ельвіра, Горовий Денис, Інбачова Софія (11 клас), Шепеленко Анжела (10 клас), Калашнік Дмитро (9 клас), Федорчук Тетяна, Погоріла Марія, Синельник Даніїл (8 клас)


22 жовтня учні та учениці ліцею ознайомилися з відеопроєктом «Добірка кращих онлайн-ресурсів, які мотивують  вивчати українську мову».

23 жовтня відбувся конкурс ілюстрацій до творів української та зарубіжної літератури. У ньому особливо відзначилися учениці 7 класу Малігон Софія та Мудраченко Катерина.

неділя, 27 жовтня 2024 р.

 Єдиний скарб у тебе — рiдна мова,
Заклятий для сусiдського хижацтва:

Вона твого життя мiцна основа.

Певнiша над усi скарби й багатства.

П.Куліш

четвер, 17 жовтня 2024 р.


 Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 22 серпня 2024 року № 1190 «Про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет- олімпіад у 2024/2025 навчальному році» Міністерством освіти і науки України спільно з Департаментом науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації на базі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна проводяться Всеукраїнські учнівські Інтернет-олімпіади

Про проведення Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з економіки у 2024/2025 навчальному році

Про проведення Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з біології у 2024/2025 навчальному році

Про проведення Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з математики у 2024/2025 навчальному році

Про проведення Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з географії у 2024/2025 навчальному році


вівторок, 15 жовтня 2024 р.

 


"Допитливі зайчата" звітують

Сьогодні хочу розповісти про найменших із нашої шкільної батьківщини - малюків старшої групи дошкільного підрозділу "Допитливі зайчата".

Під керівництвом вихователя Лазебної Лілії Сергіївна та заступника директора з навчально-виховної роботи Шевченка Марії Василівна малеча досліджує світ, роблять перші кроки самостійності та самодисципліні, вчаться підлаштовуватися під заклади, звикають до певного ритму життя, ну і звичайно, знаходять всі необхідні . Особливо це стосується підготовчої групи в дитячому садку, тому давайте ближче познайомимося з тим, що наші малюки вивчали та робили із задоволенням на цій неділі.

На заняттях із художньо-продуктивної діяльністі діти малювали "Смачні овочі та фрукти", що ростуть на місті та в саду, навчалися відрізняти городні рослини від садових, розвивали увагу, мовлення, мислення, дрібну моторику рук. А також ліпили "Квіти" і від цього здобули величезне задоволення і радість.

Дуже подобаються малюкам заняття з логіко-математичного розвитку. Так, при вивченні теми "Число і цифра 2. Пара.

Широкий, вузький", вони вчилися розрізняти множини з одним і двома елементами на основі співставлення цих множин, називати загальне число предметів, вправлялися в кількісній та порядковій лічбі, ознайомилися з утворенням числа 2, цифрою 2 та закріпили поняття "широкий", "вузький" .

Ну а як без співів та танців? Під веселі руханки малюки танцювали, співали, навіть запрошували батьків їх підтримати.

А на веселих прогулянках діти спостерігали за осінньою природою, яку потім відобразили у своїх творчих роботах. Життя триває!

Дякую за підтримку і участь у заняттях батьків! Низький уклін Вам, шановні колеги (Шевченко М.В., Лазебна Л.С.), за організацію та проведення роботи в дошкільному підрозділі.

Разом до Перемоги!

З повагою - директорка ліцею Світлана ТКАЧЕНКО💙 💛



 Скарбничка досвіду.

Ізосімова
Світлана Анатоліївна

На уроках «Я досліджую світ» учні 2 класу разом зі своїм наставником Світланою Анатоліївною Ізосімовою познайомились з поняттям "Експеримент". Діти дізнавались, чим експеримент відрізняється від спостереження. Обговорили з яких кроків він складається  та провели таке дослідження "Чи поглинають рослини воду". Так як вода прозора, дослідники її зафарбували харчовими барвниками. Спочатку провели експеримент з квітами хризантем, а потім з листям пекінської капусти. І наочно підтвердили факт поглинання води рослинами.



Успіхів , вам, юні дослідники.

А на уроці " Дизайн і технології" другокласники пригадали правила дорожнього руху. У місті вміння керуватись дорожними  знаками та світлофором стало надзвичайно важливим. Разом з вчителем повторили правила переходу через дорогу, сигнали світлофора , які переходи бувають: наземні, підземні і надземні та виготовили маленькі дорожні знаки.



понеділок, 7 жовтня 2024 р.

 Із святом професійним, вчителі!

Хай буде шлях навік благословенним, 

Ви в морі знань - премудрі кораблі,

А мудрість Ваша вічна і священна.

Хай множиться достаток в домі Вашім,

Хай стелиться щаслива й світла путь,

Любові і вірність - вічні добрі стражі

Завжди із Вами у житті будуть!

четвер, 3 жовтня 2024 р.

 


Ми всі нащадки козаків

01 жовтня День захисників та захисниць України, День козацтва, День Покрови Пресвятої Богородиці, яка була покровителькою козацтва та неньки-України. У нашому ліцеї до цих знаменних свят були приурочені, вже традиційно, різні заходи. І хоча нашу шкільну родину після 10 травня 2024 року розкидало по теренах України, ми об'єднані єдиною метою: Разом до ПЕРЕМОГИ! Ми продовжуємо, як і раніше, волонтерити, допомогати нашим захисникам.

Педагогічний колектив взяв участь у Акції 'Смаколики для захисників," зібрали кошти та закупили фрукти і солодощі для підтримки поранених наших захисників, які знаходяться в шпиталі. А також здали кров (стали донорами) у Центрі служби крові та донорства. Ми сьогодні отримали подяку від захисників з передової, волонтерська група "Порядні люди", до якої входить Філімонова Наталя Анатоліївна, плетуть захисні сітки.

Учні взяли участь у виготовленні вітальних листівок воїнам ЗСУ та у загальношкільній акції "Сувеніри-обереги до Дня захисників та захисниць". Були проведені години спілкування, вікторини, пізнавальні квести, де діти проводили паралелі між відвагою козацтва та мужністю сучасних воїнів ЗСУ, ніжно називали їх "наші кіборги".

Низько вклоняємося Вам, захисники та захисниці рідної країни! Дякуємо кожному захиснику України за відвагу, мужність, за кожен новий день, за можливість навчати дітей і вірити в краще майбутнє!

Дякую Вам, шановні колеги, що вистояли під час окупації, відродили життя у школі, підтримуєте дітей та їхні родини, донатите, волонтерите і вірите, що ВСЕ буде УКРАЇНА!

Разом до Перемоги!!!

З повагою - директорка ліцею Світлана ТКАЧЕНКО